Käyttämäsi selain on vanhentunut. Suosittelemme, että päivität selaimesi ensin uusimpaan mahdolliseen versioon.

  

 "Sano se minulle, niin unohdan sen.

Näytä se minulle, niin muistan sen.

Anna minun tehdä se, niin osaan sen"

kiinalainen sananlasku

  

 

 liikutaanilosta@outlook.com

p. 044 988 3314

 

YHTEISTYÖSSÄ:

 

Aikataulut

Ilmoittautumiset kevätkauden 2020 ryhmiin sunnuntaina 1.12 klo. 10.00 alkaen. Luethan tuntikuvauksen ennen ilmoittautumista!

Ikärajat on suuntaa antavia suosituksia, mutta +1v GoKidsGo ryhmissä vakaa ja itsenäinen kävelutaito on tarpeellinen. Myös varasijalle voi ilmoittautua.

Ryhmiin/aikatauluihin saattaa tulla vielä muutoksia kysynnän mukaan.

 

KEVÄTKAUSI 2020 (alustava, muutokset mahdollisia)

 

MAANANTAI

Kuninkojan vanha koulu 20.1-27.4 (13krt)

09.45-10.25 GoKidsGo 1-3v

10.30-11.10 GoBabyGo 7-12kk

11.15-11.55 GoBabyGo 3-8kk

 

Karjalaisten talo, Kähäri 3.2-4.5 (12krt)

16.30-17.10 Vauvamuskari 2-18kk

17.15-17.55 Naperomuskari /TÄYNNÄ

18.00-18.40 Perhemuskari 2kk-4v /TÄYNNÄ

 

Kisakallion päiväkoti, Lieto 20.1-27.4 (13krt)

16.45-17.25 GoKidsGo 1-3v

17.30-18.10 GoKidsGo 1-3v /TÄYNNÄ

18.15-18.55 GoKidsGo 3-4v /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 13.1-11.5 (16krt)

16.15-16.45 TurtleSwim 3-6v (ilman aikuista)

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu B

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu A /TÄYNNÄ

18.15-18.55 Alkeisuimakoulu B /TÄYNNÄ

19.00-19.40 Jatkouimakoulu

 

TIISTAI

Caribia 14.1-5.5 (15krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim 1-2 kautta uineet /TÄYNNÄ

10.00-10.30 Vesipeuhu 1.5-4v

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 14.1-12.5 (17krt)

16.15-16.45 SwimBabySwim aiemmin uineet

16.45-17.15 SwimBabySwim uudet uimarit

17.15-17.45 Perheuinti 3kk-5v

17.45-18.15 Vesipeuhu 2-4v /TÄYNNÄ

18.15-18.45 Vesipeuhu/perheuimakoulu 3-6v

18.45-19.15 SwimBabySwim /31.3 alk. uudet uimarit

 

KESKIVIIKKO

Caribia 15.1-6.5 (15krt)

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit /TÄYNNÄ

12.00-12.30 SwimBabySwim 1 kauden uineet

12.30-13.00 SwimBabySwim 2-3 kautta uineet

 

Tarmon talo, Raunistula 22.1-29.4 (13krt)

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk

16.30-17.10 GoKidsGo 1-2v /TÄYNNÄ

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v

18.00-18.40 GoKidsGo 1-6v /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 15.1-13.5 (17krt)

16.15-16.45 VesiSeikkailu 3-6v (ilman aikuista)

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu A

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B

18.15-18.55 Jatkouimakoulu

19.00-19.40 Tekniikkauimakoulu

 

 

TORSTAI

Caribia 16.1-7.5 (15krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim 2-3 kautta uineet

10.00-10.30 Vesipeuhu 1.5-4v

11.00-11.30 SwimBabySwim 1 kauden uineet

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit

12.00-12.30 SwimBabySwim /19.3 alk. uudet uimarit

12.30-13.00 SwimBabySwim /19.3 alk. uudet uimarit

Teräsrautelan nuorisotalo 27.2-19.3 (4krt)

15.45-16.25 Vauvasirkus 4-14kk

16.30-17.10 Taaperosirkus (kävelytaitoiset)

17.15-17.55 Perhe- ja naperosirkus 4kk-4v

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 16.1-14.5 (17krt)

16.15-16.45 SwimBabySwim 27.2 alk. uudet uimarit

16.45-17.15 SwimBabySwim aiemmin uineet

17.15-17.45 Vesipeuhu 1.5-4v

17.45-18.15 Perheuinti 3kk-5v

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-8v

18.45-19.15 SwimBabySwim uudet uimarit

 

PERJANTAI

KiloSport, Kaarina 24.1-8.5 (13krt)

10.00-10.40 GoKidsGo 1-4v

10.45-11.25 GoBabyGo 3-12kk

11.30-12.10 Lisäryhmä mahdollinen

 

Caribia 17.1-8.5 (14krt)

14.00-14.30 SwimBabySwim uudet uimarit

14.30-15.00 SwimBabySwim 1-2 kautta uineet   

15.00-15.30 Vesipeuhu 3-5v

15.30-16.00 Perheuinti 3kk-5v

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 17.1-15.5 (15krt)

16.15-16.45 Vesipeuhu 1.5-4v

16.45-17.15 SwimBabySwim uudet uimarit

17.15-17.45 SwimBabySwim aiemmin uineet

17.45-18.15 Perheuinti 3kk-5v

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-8v

18.45-19.15 Alkeisuimakoulu A

 

 

SUNNUNTAI

Kähärin koulu 2.2-3.5 (12krt, ilman aikuista)

16.30-17.10 Tanssi & Akro 3-4v /TÄYNNÄ

17.15-17.55 Tanssi & Akro 5-7v

18.00-18.40 NinjaKids 3-4v

18.45-19.25 NinjaKids 5-7v

 

 

 

 

SYYSKAUSI 2019

MAANANTAI

Kuninkojan vanha koulu 25.11 asti

09.45-10.25 GoKidsGo 1-3v /TÄYNNÄ

10.30-11.10 GoBabyGo 7-12kk /tilaa

11.15-11.55 GoBabyGo 3-8kk /TÄYNNÄ

 

Kisakallion päiväkoti, Lieto 25.11 asti

16.45-17.25 GoKidsGo 1-3v/TÄYNNÄ

17.30-18.10 GoKidsGo 1-3v /TÄYNNÄ

18.15-18.55 GoKidsGo 3-4v /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 9.12 asti

16.15-16.45 Vesipeuhu 2-4v (aikuinen mukana) /tilaa

16.45-17.25 TurtleSwim 3-5v /1 paikka

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu A 4-10v /TÄYNNÄ

18.15-18.55 Alkeisuimakoulu A 4-10v /TÄYNNÄ

19.00-19.40 Alkeisuimakoulu A 4-10v /tilaa

 

TIISTAI

Caribia 3.12 asti

09.30-10.00 SwimBabySwim 3-12kk /TÄYNNÄ

10.00-10.30 Lasten vesipeuhu /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 10.12 asti

16.15-16.45 SwimBabySwim 3-12kk (uudet uimarit) /tilaa

16.45-17.15 SwimBabySwim 3-12kk (uudet uimarit) /tilaa

17.15-17.45 Perheuinti 3kk-5v /TÄYNNÄ

17.45-18.15 Vesipeuhu 2-4v /TÄYNNÄ

18.15-18.45 Vesipeuhu 3-5v /tilaa

18.45-19.15 SwimBabySwim 3-12kk (uudet uimarit) /tilaa

 

Kansallinen Palvelutalo 1.10-3.12 (10krt), luethan SwimKids perheuimakoulun "tuntikuvaukset"

17.00-17.30 SwimKids 4-8v perheuimakoulu A /TÄYNNÄ

17.30-18.00 SwimKids 4-10v perheuimakoulu B /1 paikka

18.00-18.30 SwimKids 4-10v perheuimakoulu B /1 paikka

18.30-19.00 SwimKids 4-10v perheuimakoulu B /TÄYNNÄ

19.00-19.30 SwimKids 4-10v perheuimakoulu A ja B /1 paikka

KESKIVIIKKO

Caribia 4.12 asti

11.30-12.00 SwimBabySwim 3-12kk /TÄYNNÄ

12.00-12.30 SwimBabySwim 6-13kk /TÄYNNÄ

12.30-13.00 SwimBabySwim 9-18kk /TÄYNNÄ

 

Tarmon talo, Raunistula 27.11 asti

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk /tilaa

16.30-17.10 GoKidsGo 1-2v /TÄYNNÄ

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v /TÄYNNÄ

18.00-18.40 GoKidsGo 1-6v /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 11.12 asti

16.15-16.55 VesiSeikkailu 3-5v (ilman aikuista) /1 paikka

17.00-17.40 Alkeisuimakoulu A 4-10v /TÄYNNÄ

17.45-18.25 Alkeisuimakoulu B 5-10v /TÄYNNÄ

18.30-19.10 Jatko/tekniikkauimakoulu 7-12v /TÄYNNÄ

19.15-19.55 Uinnin yksityisopetusta

 

TORSTAI

Caribia 5.12 asti

09.30-10.00 SwimBabySwim 6-13kk /TÄYNNÄ

10.00-10.30 Lasten vesipeuhu /tilaa

11.00-11.30 SwimBabySwim  3-12kk /TÄYNNÄ

11.30-12.00 SwimBabySwim  9-18kk /TÄYNNÄ

12.00-12.30 SwimBabySwim  3-12kk, 24.10 alk. /TÄYNNÄ

12.30-13.00 SwimBabySwim  3-12kk, 24.10 alk. /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 12.12 asti                

16.45-17.15 SwimBabySwim 6-18kk /TÄYNNÄ

17.15-17.45 Vesipeuhu 1-3v /TÄYNNÄ

17.45-18.15 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /TÄYNNÄ

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v (aikuinen mukana) /tilaa

19.00-19.45 AquaBaila vesiliikunta

AquaBaila -kurssi: 7.11-12.12

 

PERJANTAI

KiloSport, Kaarina 29.11 asti

09.45-10.25 GoKidsGo 2-5v /tilaa

10.30-11.10 GoBabyGo 3-12kk /tilaa

11.15-11.55 GoKidsGo 1-3v /tilaa

 

Caribia 6.12 asti

14.00-14.30 SwimBabySwim 3-12kk /TÄYNNÄ

14.30-15.00 SwimBabySwim 9-24kk (aiemmin uineet) /1 paikka

15.00-15.30 Vesipeuhu 3-5v /TÄYNNÄ

15.30-16.00 Perheuinti 3kk-5v /TÄYNNÄ

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 13.12 asti (ei 6.12)

16.45-17.15 SwimBabySwim  3-12kk (uudet uimarit) /TÄYNNÄ

17.15-17.45 Kouluikäisten alkeisuimakoulu 7-12v

17.45-18.15 SwimBabySwim 9-18kk /tilaa

18.15-18.45 Vesipeuhu/perheuinti 1-6v /TÄYNNÄ

18.45-19.15 Vesipeuhu/perheuinti  /tilaa

 

LAUANTAI

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 14.12 asti

10.00-10.30 Vesipeuhu/perheuinti 1-6v

10.30-11.10 Jatkouimakoulu 6-12v

11.15-11.55 Alkeisuimakoulu A 4-10v

12.00-12.40 Uinnin yksityisopetus

13.00-13.40 VesiSeikkailu 3-6v

SUNNUNTAI

Kähärin koulu 15.9-8.12 (12krt, ilman aikuista)

16.30-17.15 Satujumppa 3-4v /TÄYNNÄ

17.30-18.15 MiniFutis 3-5v /TÄYNNÄ

18.30-19.15 KidSport temppujumppa 4-6v /TÄYNNÄ

 

Kaikki ohjaajamme ovat aikuisia ja alansa ammattilaisia!